با ما تماس بگیرید 09146208510

خانه » دسته‌بندی نشده » چگونگی کاشت گل آفتابگردان(Sunflower)

چگونگی کاشت گل آفتابگردان(Sunflower)

چگونگی کاشت گل آفتابگردان(Sunflower)

آفتابگردان ( به انگلیسی sunflower)، گیاهی مقاوم است و یک ساله است و به راحتی می توان آن را پرورش داد . گل آفتابگردان با ظاهر چشمگیر خود باغ ها و مزارع را زیبا می کند. آفتابگردان را در هر جایی می توان کاشت. ارتفاع گل آفتابگردان از 70 سانتی متر تا 5 متر می رسد که بستگی به نوع و دانه آن دارد که برداشت می شود.

مراحل کاشت آفتابگردان
آماده سازی باغ
1 – یک نوع آفتابگردان متناسب با باغ و زمین خود انتخاب کنید. بیشتر انواع گل های آفتاب گردان بلند هستند ولی چند نوع کوتاه آن هم وجود دارد که حدود 70 تا 90 سانتی متر می باشند و در زیر نام برده شده اند:
Autumn Beauty: این نوع آفتابگردان، گل زیبایی تولید می کند که قطر گل آن به 16 سانتی متر می رسد. ارتفاع این نوع آفتابگردان تا 2 متر می رسد.
Sunbeam: اندازه این نوع گل آفتابگردان متوسط است که ارتفاع آن 1/5 متر و قطر گل آن 12 سانتی متر می باشد. گلبرگ های این نوع آفتابگردان بلند و نامتقارن هستند و مرکز گل زرد رنگ است. دسته گل این نوع آفتابگردان بسیار زیبا می باشد.
Teddy Bear: این نوع آفتابگردان 1 متر است و برای باغ هایی با فضای کم مناسب می باشد.
کاشت گل آفتابگردان
2 – یک نقطه ای که آفتاب کامل به آنجا می رسد انتخاب کنید. آفتابگردان در آب و هوای گرم با نور خورشید کامل به خوبی رشد می کند. آب و هوای گرم تابستان برای رشد گل آفتابگردان مناسب است.
کاشت گل آفتابگردان
3 – مکانی که برای رشد آفتابگردان انتخاب می کنید باید در معرض باد نباشد. دانه های آفتابگردان را در طول یک حصار، کنار دیوار و یا پشت یک ردیف درخت بکارید. در صورت امکان گل آفتابگردان را در سمت شمال باغ خود بکارید. این کار مانع از سایه انداختن گل های آفتابگردان بلند روی دیگر گیاهان باغ می شود.
کاشت گل آفتابگردان
4 – PH خاک را بررسی کنید. گل آفتابگردان PH اسیدی تا حدودی قلیایی را ترجیح می دهد (PH 6 تا 7/5) . با ابن حال گل آفتاب گردان بسیار انعطاف پذیر است و در بسیاری از خاک ها رشد می کند.
اگر PH کمتر از 6 بود، خاک را با کمپوست های اسیدی مخلوط کنید.
اگر PH بالاتر از 7/5 بود از گرانول گوگرد برای کاهش سطح PH استفاده کنید.
کاشت گل آفتابگردان
5 – اطمینان حاصل کنید خاک زهکشی خوبی داشته باشد. هرچند که گل آفتابگردان بسیار انعطاف پذیر است، ولی یکی از مواردی که به این گیاه آسیب می رساند، آب گرفتگی خاک است.
می توانید از یک جعبه بزرگ هم برای کاشت گل آفتابگردان استفاده کنید. در صورت امکان می توانید یک جعبه که حدود 2/5 متر طول دارد بسازید. چوب سرو انتخاب خوبی برای ساخت جعبه است، زیرا اگر در معرض آب قرار بگیرد پوسیده نمی شود.
کاشت گل آفتابگردان
6 – دانه های آفتابگردان را زمانی که خاک گرم است می کارند که معمولا از اواسط فروردین تا اواخر اردیبهشت است.
کاشت گل آفتابگردان
کاشت دانه گل آفتابگردان 
1 – خاک را قبل از کاشت بذر گل آفتابگردان نرم کنید.
کاشت گل آفتابگردان
2 – یک سوراخ عمیق در خاک حفر کنید. فاصله بذرها از هم باید 15 تا 45 سانتی متر باشد، که بستگی به نوع آفتابگردان دارد. ردیف های گل آفتابگردان باید 76 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند. آفتابگردان برای رشد بهتر به فضای زیادی نیاز دارد.
برای آفتابگردان های بزرگ فضای بین دانه ها را 45 سانتی متر و برای آفتابگردان ها کوچک فضای بین بذرها را 30 سانتی متر در نظر می گیرند.
کاشت گل آفتابگردان
3 – در هر سوراخ چند بذر آفتابگردان قرار دهید و بعد آن را با خاک بپوشانید.
کاشت گل آفتابگردان
4 – بعد از کاشت یک لایه نازک کود روی خاک بریزید و برای ترویج رشد ساقه قوی، کود را در منطقه اطراف بذر گسترش دهید. شما همچنین می توانید برای جلوگیری از خیس شدن خاک و خشک نگه داشتن زمین از مالچ هم استفاده کنید.
کاشت گل آفتابگردان
5 – بعد از کاشت، به دانه ها آب دهید و خاک را مرطوب کنید (خاک نباید خیس شود).
کاشت گل آفتابگردان
مراقبت از گل آفتابگردان
1 – هر چند روز یک بار به گل آفتابگردان آب دهید و یک برنامه برای آبیاری تنظیم کنید. گل آفتابگردان 2 تا 3 ماه بعد از کاشت کامل می شود (در اواسط یا اواخر تابستان).
تخمه با طعم لیمو تخمه نخمه آفتابگردان تخمه کدو تخمه شمشیری تخمه قلمی تخمه دور سفید تخمه بوداده تخمه خام پخش تخمه فروش تخمه بازرگانی تخمه صادرات تخمه تخمه عمده تخمه خرده تخمه فروشی بسته بندی تخمه خواص تخمه بازار تخمه
2 – در صورت لزوم یک چوب در کنار ساقه آفتابگردان قرار دهید. اگر گل آفتابگردان در مکانی باشد که در معرض باد است، برای جلوگیری از خم شدن و شکستن ساقه، می توان از یک چوب در کنار آن استفاده کرد.
کاشت گل آفتابگردان
3 – حشرات و آفات و کپک ها را نابود کنید. یک نوع پروانه خاکستری کوچک است که در گل آفتابگردان تخم ریزی می کند. کرم های کوچک آن ها را از بین ببرید و از گل آفتابگردان جدا کنید.
در صورتی که گل آفتابگردان دچار کپک و زنگ شد، روی گل قارچ کش اسپری کنید.
گوزن ها و پرندگان هم ممکن است گیاهان آفتاب گردان را بخورند، برای جلوگیری از آسیب حیوانات در اطراف گل آفتابگردان توری درست کنید.
کاشت گل آفتابگردان
4 – هنگامی که گل آفتابگردان شروع به خشک شدن و افتادن کرد و رنگ آن قهوه ای شد، موقع برداشت دانه های آفتابگردان است. گل آفتابگردان را با 5 سانتی متر از ساقه آن قطع کنید و آن ها را از جایی آویزان کنید تا به طور کامل خشک شوند. مکانی که برای خشک کردن گل های آفتابگردان انتخاب می کنید باید تهویه خوبی داشته باشد.
کاشت گل آفتابگردان

 

منبع : بذرام

تخمه با طعم نمک

تخمه با طعم لیمو

تخمه با طعم فلفل

تخمه با طعم گلپر
تخمه
نخمه آفتابگردان
تخمه کدو
تخمه شمشیری
تخمه قلمی
تخمه دور سفید
تخمه بوداده
تخمه خام
پخش تخمه
فروش تخمه
بازرگانی تخمه
صادرات تخمه
تخمه عمده
تخمه خرده
تخمه فروشی
بسته بندی تخمه
خواص تخمه
بازار تخمه
تخمه شور

و….
تخمه با طعم ن
تخمه با طعم نمک آفتابگردان کدو شمشیری قلمی دور سفید بوداده خام پخش فروش بازرگانی صادرات عمده خرده فروشی بسته بندی خواص بازار شور
مک آفتابگردان کدو شمشیری قلمی دور سفید بوداده خام پخش فروش بازرگانی صادرات عمده خرده فروشی بسته بندی خواص بازار شور

تخمه با طعم نمک,تخمه با طعم لیمو,تخمه با طعم فلفل,تخمه با طعم گلپر,تخمه,,نخمه آفتابگردان,تخمه کدو,تخمه شمشیری,تخمه قلمی,تخمه دور سفید,تخمه بوداده,تخمه خام,پخش تخمه,فروش تخمه,بازرگانی ,تخمه,صادرات تخمه,تخمه عمده,تخمه خرده,تخمه فروشی,بسته بندی تخمه,خواص تخمه,بازار تخمه,تخمه شور,گلپر,لیمو,فلفلی,تند,آجیلی,کدو,گوشتی,همدانی,مشهدی,تخمه با طعم نمک آفتابگردان,کدو,شمشیری,قلمی,دور سفید,بوداده,خام,پخش,فروش,بازرگانی,صادرات,خرده,فروشی,بسته بندی,خواص,بازار,شور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *